Angína

Angína nebo-li tonsilitida je zánětlivé onemocnění mandlí, které může být způsobeno bakteriemi, viry nebo výjimečně plísněmi. Běžnými příznaky je zvýšená teplota nebo horečka, intenzivní bolest v krku (ale může být i angína bez bolestivých projevů), zarudnutí a otok mandlí spolu se žlutými čepy nebo až povlaky na mandlích někdy i s pablánami v krku. Jazyk může mít barvu červenou, žlutou či bílou a také může být oteklý. Diagnózu stanovuje lékař pomocí CRP testu (C-reaktivní protein je hodnota, jejíž zvýšená hladina se objevuje v krvi při zánětlivém onemocnění) a streptestu (vyšetření na přítomnost streptokoka skupiny A ve výtěru z krku). Oba tyto testy jsou nesmírně důležité, protože bez jejich provedení mohou být mylně nasazena antibiotika na onemocnění, u kterého nejsou zapotřebí.

V červenci roku 2024 se na mě obrátila klientka s bakteriální angínou. Streptokok nebyl potvrzen, ale hodnoty CRP byly vysoké. Lékařka předepsala antibiotika, ale vzhledem k tomu, že klientka měla pozitivní zkušenost s homeopatickou léčbou z minulosti, rozhodla se ji vyzkoušet i v tomto případě. Dohodly jsme se, že pokud obtíže nezačnou ustupovat do rána po podání homeopatického léku, začne s užíváním antibiotik.

Příznaky, se kterými se na mě obrátila:
– zvýšená teplota 37,5°C
– bolest v krku kvůli které nešlo polykat
– oteklé a rudé mandle
– celková únava
– bolest svalů a kloubů
– oteklý červený jazyk po stranách bíle potažený s otisky zubů
– nadměrná tvorba slin
– kovová pachuť v ústech
– pocení v noci během spánku
– suchý kašel u kterého je velmi těžké vykašlat hlen a když se to podaří, tak jsou v něm stopy krve

Moje doporučení: lék Mercurius Solubilis 30C. (Vyšší potenci jsme neměly k dispozici, protože klientka byla na dovolené. Jinak bych doporučila potenci 200C.)

Kontrola č.1
Klientka lék užila ještě téhož dne ve čtyřech dávkách a během noci bylo užití doporučeno pouze v případě, že se probudí. Ráno mne klientka informovala, že je její stav výrazně lepší. Sama to popsala slovy: “Jako by se angína přes noc změnila na obyčejnou virózu.“ Během užívání léku ji začala bolet hlava. Toto je velmi dobrá reakce, kterou popisujeme jako homeopatické zhoršení. Bolest během druhého dne odezněla. Kašel se změnil ze suchého na vlhký produktivní, což je také velmi dobrá reakce.
– teplota klesla na normál
– bolest v krku, otok a zarudnutí mandlí ustoupily, takže klientka mohla normálně polykat
– únava přetrvávala v menší míře
– bolest svalů a kloubů se zmírnila
– otok i barva jazyka se začaly vracet k normálu
– kovová pachuť v ústech odeznívala
– pocení v noci během spánku přetrvávalo
– kašel se změnil na vlhký produktivní a zmizely stopy krve

Moje doporučení:
Užít stejný lék ve čtyřech dávkách během dne a další den kontrola.

Kontrola č.2
Obtíže stále ustupují.

Moje doporučení: Protože i přes zlepšení stále přetrvávaly příznaky na jejichž podkladě jsem lék předepsala, doporučila jsem klientce lék užít opět ve čtyřech dávkách během dne. Vysvětlila jsem jí, že lék bude nutné podávat dokud příznaky, které lék indikují neodezní.

Následující kontrola proběhla za další dva dny, kdy mi klientka řekla, že se cítí prakticky zdráva a lék již tedy nebylo potřeba podávat. Celá léčba trvala od středy odpoledne do pondělí do rána. Tedy celkem 4,5 dne oproti běžné léčbě, kdy se antibiotika užívají týden až deset dnů. Toto je první výhoda homeopatie. Pokud podáte správný lék, léčba netrvá dlouho a váš organismus se rychle navrátí ke zdraví a plné energii. Další výhodou je, že homeopatické léky nemají nežádoucí a vedlejší účinky, které běžně doprovází terapii konvenčními léky.

Takže s homeopatií na zdraví
Zuzana

Z holky, která brala kopec léků je zdravá ženská, která nebere nic, má dostatek energie a je šťastná.
Zuzana Benešová
Homeopatie Letňany

Pomohu i vám

© Zuzana Benešová 2024
Vytvořil Michal Švec | Švícodesign